Струмичанецот Марјан Петров рамо до рамо со планетарниот Мејкап Артис Марио Дедиванивич

мај 27, 2018

 

Marjan Petrov полека но сигурно го искачува врвот на професионалци кога станува збор Makeup artist. На настанот The Master Class кој се одржа викендов во Албанија, Marjan Petrov беше рамо до рано со еден од најпознатите светски Makeup артисти Mario Dedivanovic. За сите оние кои не се добро информирани тој е личен Makeup артист на планетарната звезда Kim Kardashian West . Marjan Petrov додаде и дека настани од ваков тип треба да се случуват и во нашата држава. Hair studio MAGIC се наоѓа во срцето на Струмица, дојдете и препуштете се на вистинските професионалци..

ИЗВОР: FASHIONSTREET

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ