strumica denes logo

Stand Up со Бојан Велевски во Club Industrial во Струмица!

Автор:

Датум:

април 17, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

април 17, 2018

Категории:

Култура

По пауза од година ипол Бојан Велевски повторно во Струмица!

Овој пат започнуваме серија на настани во Club Industrial!
На понуда е 60 минути стенд ап од најновиот материјал кој што Бојан премиерно го изведе по повод 8-ми март во Дом на АРМ во Скопје.

“Се радувам што повторно ќе настапувам во Струмица! Доаѓам со мојот најнов материјал, 60 минути стенд ап, и тоа без пауза. Тоа ќе биде едно посебно доживување и за мене и за струмичани.” – вели, Бојан.19-ти април, четврток, прием на гости 22.00ч, а почнуваме, веднаш штом ќе ве сместиме.

За забавата да биде целосна, веднаш по стенд ап-от, ќе се погрижат, вам добро познатите Ивана и DISMISSED + Дуката.  Избери си друштво, резервирај си маса и помини си еден поинаков четврток.

Ова поинакво четиричасовно задоволство ќе ве чини само 100 денари.

Резервирајте кај: 
Томе Томе 078 404 915
Фифка 071 239 404