„МОЛИТВА“, „САМА И НЕРВОЗНА“, „ПАМЕТНА И ЛУДА“ ВО ЕДЕН ГЛАС МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ПЕЕШЕ СО СТРУМИЧАНИ НА ПЛОШТАДОТ!

август 19, 2018

Со огромни аплаузи Марија Шерифовиќ синоќа беше пречекана на струмичкиот плоштад каде таа го оддржа својот концерт во склоп на Струмица Опен Фест 2018. Присутните беа изненадени од вокалните способности на Шерифовиќ… Молитва,Сама и нервозна, Паметна и луда – во еден глас се пееја познатите хитови на плоштадот „Гоце Делчев“.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ