strumica denes logo

(ФОТОГАЛЕРИЈА) СОУ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ ДОСТОИНСТВЕНО ГО ОДБЕЛЕЖА ДЕНОТ НА ПАТРОНОТ!

Автор:

Датум:

август 11, 2017

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

август 11, 2017

Категории:

Култура

Денес се навршуваат 139 години од раѓањето на македонскиот револуционер, Димитар Влахов, по тој повод учениците и вработените во средното општинско училиште кое што го носи неговото име,  денеска со пригодна програма го одбележаа патрониот празник. Претставници на општина Струмица и на училиштето положија цвеќе пред бистата на народниот херој.