strumica denes logo

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ОТВАРАЊЕ: НОВО ВО СТРУМИЦА- ОД СИНОЌА ПОЗНАТИОТ „КИНГ“ НА НОВА ЛОКАЦИЈА ВО ГРАДОТ!

Автор:

Датум:

мај 27, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

мај 27, 2018

Категории:

Култура

Сендвичара и пицерија Кинг на нова локација,во ново руво,ул.панче пешеб бр.47,телефон за нарачки 034-328-200,поради отварањето во понеделник сите сендвичи по 50 денари а пици и пастрмајлии 100 ден.”>Познатата сендвичара и пицерија „КИНГ“ од синоќа на нова локација во Струмица! Отварањето беше проследено со многу гости кои им честитаа на сопствениците со желби за уште поуспешна работа во иднина. Инаку, „КИНГ“ се наоѓа на улицата „ПАНЧЕ ПЕШЕВ“ бр. 47. Вашите омилени сендвичи, пици, пастармајлии или што и да посакате, може да ги нарачате на следниот телефонски број: 034: 328-200. Во продолжение погледнете ја целосната фотогалерија од отварањето: