strumica denes logo

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ОТВАРАЊЕ: НОВО ВО СТРУМИЦА-„ЕМПОРИ“ Е НОВИОТ КАФЕ БАР КАДЕ МАКСИМАЛНО МОЖЕ ДА УЖИВАТЕ!

Автор:

Датум:

мај 20, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

мај 20, 2018

Категории:

Култура

Новиот кафе бар „ЕМПОРИ“ во Струмица кој се наоѓа на познатата „ЛЕБЛЕБИЏИСКА УЛИЦА“ конечно го доби своето официјално отварање синоќа на кое присуствуваа многу гости и до раните утрински часови се уживаше. „ЕМПОРИ“ во иднина ќе се погрижи струмичани максимално да уживаат и да се релаксираат. Тимот на Струмица Денес присуствуваше на отварањето и преку фотографии ви ја пренесуваме атмосферата: