strumica denes logo

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 АПРИЛ!

Автор:

Датум:

април 6, 2019

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

април 6, 2019

Категории:

Култура

Љубовта цвета за Лавовите и Водолиите.

Овен

Добар ден за одмор, потрудете се да соберете енергија.

Љубовта конечно цвета, ги надминавте сите лоши моменти.

Здравјето е добро.

Бик

Постојано размислувате за промена на работата, но се плашите да го направите првиот чекор.

Љубовта не ви оди добро,но тоа воопшто не ве загрижува.

Ве мачи несоница.

Близнаци

Ве мачи монотонија на работното место. Не знаете точно како да го смените тоа.

Сакате да размислувате за повеќе опции, не сакате сериозна врска.

Здравјето е добро.

Рак

Имате недоразбирања со колегите. Не ги обвинувајте нив, потрудете се да најдете решение.

Со партнерот ви е убаво, но ве мачи работата.

Проблеми со грбот.

Лав

Загрижени сте за работата. Не знаете што ви носи иднината.

Љубовта цвета, среќни сте и тоа сите го забележуваат.

Ве мачи несоница.

Девица

Време е конечно да одморите. Не размислувајте премногу за работата денеска.

Саканата личност не покажува доволно нежност.

Проблеми со бубрезите.

Вага

Надредените очекуваат многу од вас, потрудете се да ги исполните нивните очекувања.

Ве очекува почеток на долга врска.

Ве мачат алергии.

Шкорпија

Совршен ден за нови одлуки за промена на работата.

Љубовта е како мирно море, тоа ви одговара засега.

Проблеми со видот.

Стрелец

Не сте сигурни што точно сакате на полето на работата. Ви изгледа како сите работи да носат рутина која не ја сакате.

Сакате мир и спокој во љубовта, но ве мачат драми.

Внимавајте на своето здравје.

Јарец

Не сте од оние кои лесно прават грешки, но денеска сте склони да направите некоја грешка.

Ве мачи рутината во врската.

Здравјето е добро.

Водолија

Тежок дек на полето на финансии.

Љубовта ви годи, тоа се забележува.

Здравјето е добро.

Риби

Немате поддршка од колегите, но тоа не ви е грижа. Само одите напред.

Не сакате расправии во љубовта.

Одморете се добро.