Home

Perdormire

Тема на денот

Економија Тема на денот

„ЧОВЕКОТ ТЕХНОЛОГИЈА“ ИЛОН МАСК, ПОВТОРНО НАЈБОГАТ ВО СВЕТОТ – ГО НАДМИНА ЏЕФ БЕЗОС И МУ ИСПРАТИ СРЕБРЕН МЕДАЛ!

Елон Маск објави дека му испратил на Џеф Безос сребрен медал и „џиновска статуа“ на бројот 2, откако го престигна во рангирањето на најбогатите луѓе во светот...

Забава Колумна Култура Тема на денот

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: Слаткарница „Карамела“ слави 20 години постоење!

Слаткарница „Карамела“ слави 20 годишен јубилеј. По тој повод, сопствениците и вработените си дадоа мал одмор и прославија со парче вкусна торта, она по што...

Тема на денот

КАТАСТРОФА: КАЗИНО ЗА ДА ПРИВЛЕЧЕ КЛИЕНТИ ОБЈАВИ ДЕКА СО ПРИЛОЖЕН СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНА, ДОДЕЛУВААТ ПО 1.000 ДЕНАРИ ВАУЧЕР!

Бурни реакции на фејсбук по објавата на казино во Македонија низ повеќе градови дека со секој приложен сертификат за вакцина, доделуваат по 1.000 денари ваучер...

Свет Тема на денот

ТЕМА НА ДЕНОТ ВО СВЕТОТ: Илјадници луѓе се обидуваат да стигнат до аеродромот- има и македонски државјани во Авганистан!

Талибанците влегоа во главниот град на Авганистан и очекуваат мирен трансфер на власта. Преговарачите од исламистичката група отидоа во претседателската палата...

Историја Настан Наука Образование Струмица Тема на денот

ЈАНЕ КИРОВ ЗА ПЕТТЕ СТРУМИЧКИ СТУДЕНТИ: НА СЕКОЕ МАВАЊЕ УБИЈЦИТЕ ВИКАЛЕ, „ЕВЕ ВИ ЗА ЈАНЕ, ЗА ДАМЕ, ЗА ЧЕНТО“, „ЕВЕ ВИ ЗА НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА“

Јане Киров, Историчар и уредник во портал Струмица Денес: Млади деца, полни со живот, енергија и желба за подобра, слободна и независна Република Македонија...

Тема на денот

И попладнево на „Богородица“ и „Табановце“ се чека до 45 минути за влез и излез oд од Македонија!

Во текот на целиот ден збележано е раздвижување на граничните премини Богородица и Табановце. Автомотосојузот во најновиот извештај за состојбата на патиштата...

Гувори струмички Екологија Струмица Тема на денот

ЛЕГЕНДАТА ЗА ТРИТЕ СТРУМИЧКИ ЈАВОРИ КОЈА СЕ ПРЕНЕСУВА НА ГЕНЕРАЦИИТЕ

Деновиве актуелна низ фејсбук профилите на струмичани стана легендата за трите струмички јавори, која откако беше споделена од млада струмичанка, се...