strumica denes logo
Економија

август 26, 2022

Од јануари ново поскапување на цената на струјата!

Од Нова година цената на струјата повторно ќе расте. Од

Види повеќе

август 8, 2022

ГОЛЕМО ПОЕВТИНУВАЊЕ ОД ПОЛНОЌ НА ГОРИВАТА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

По „нишалката“ (горе – долу) со низа поскапувања во изминатиот

Види повеќе

август 5, 2022

ДАЛИ ЛЕБОТ СТАНУВА ЛУКСУЗ? ПОВТОРНО ПОСКАПУВАЊЕ ОД 5 ДО 8 ДЕНАРИ!

За една година, за одредени типови на леб, цената скокна

Види повеќе

јули 30, 2022

Вучиќ се нуди да помогне на Македонија зимата со струја и храна ако е потребно!

Подготвени сме да помогнеме на Македонија со струја и храна

Види повеќе

јули 19, 2022

КОСТАДИНОВ: НАЈДОБРОТО ДОПРВА ДОАЃА, ПОТПИШАН Е ДОГОВОР ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ПРВИОТ БУЛЕВАРСКИ МОСТ ВО ИСТОРИЈАТА НА СТРУМИЦА!

Коста Костадинов, градоначалник на општина Струмица: Вчера реков дека најдоброто

Види повеќе

јуни 21, 2022

Maкедонија, Албанија и Босна, земји со најнизок стандард во Европа!

Стандардот на граѓаните во Северна Македонија минатата бил 49 отсто

Види повеќе

јуни 14, 2022

ЕУРОМАКС: Независно мониторинг тело ќе го контролира влијанието на рудникот врз животната средина!

Предрасуди и Стереотипи: ”Рудници на Смртта”, “Еко-Геноцид”… никогаш и никаде

Види повеќе

јуни 9, 2022

Никола Гулев, Главен финансов директор во Еуромакс Ресоурцес: Одговорно лидерство за приоритетни економски решенија!

Одговорно лидерство за приоритетни економски решенија! Економскиот циклус во кој

Види повеќе