Perdormire

Култура

Култура Струмица

БРАВО ДОКТОРКЕ, ЧУВАЈТЕ СЕ: КАТИЦА МАРАНГОЗОВА ОД СТРУМИЦА Е ИНФЕКТОЛОГОТ АНГАЖИРАН ВО ШТИП!

Персоналот на оддел за инфективни болести на клиничка болница Штип е ставен во карантин: двајцата инфектолози, четири медицински сестри и осумина болничари...

Култура

НОВИ 16 ЗАРАЗЕНИ, УШТЕ ДВЕ ЛИЦА ПОЧИНАА ВО МАКЕДОНИЈА – МИНИСТЕРОТ ИЗЈАВИ ДЕКА ПРЕД НАС Е НАЈТЕШКИОТ ПЕРИОД, БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ И ПОЧИНАТИ ЌЕ РАСТЕ!

Во изминатото деноноќие починаа две лица на Инфективната клиника, соопшти министерот за здравство Венко Филипче. „За жал имаме починати две лица на Инфективно...

Култура

СЕДИ СИ ДОМА СО МИЛЧО: ВЕЧЕРВА ВО 22:00 ЧАСОТ НА МРТВ ЌЕ СЕ ЕМИТУВА МАКЕДОНСКИОТ ФИЛМ „ПРЕД ДОЖДОТ“

Сите филмови македонскиот режисер Милчо Манчевски ќе се прикажуваат на Македонската радиотелевизија (МРТ). Манчевски преку „Фејсбук“ го најави својот придонес...

Култура

МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СЕ ОБРАТИ ДО МАКЕДОНСКИОТ НАРОД: ДА ГИ ПОЧИТУВАМЕ МЕРКИТЕ И ДА СЕ МОЛИМЕ НА ХРИСТОС, ЛЕКАРОТ НА НАШИТЕ ДУШИ И ТЕЛА!

Светиот архиерејски синод на Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ – ОА) освен тековните работи од црковниот живот, ги разгледа и...