bandr

Хроника

Хроника

(ВИДЕО) СВЕДОШТВО НА ЗЕМЈОДЕЛЕЦ: Ја фрлаат зелката поради нејзината цена: Земјоделците од струмичко имаат големи маки

Земјоделците од струмичко поминуваат низ голгота. Како што велат тие, власта остана глува на нивните барања, па она на што работат цела година, наместо да го...

Хроника

ФОТО: ПРЕД СТРУМИЧКИОТ СУД ТРАНСПАРЕНТ СО ПОРАКА „МОЈОТ СИН Е ПРИТВОРЕН НА НЕПРАВДИНА ОД СТРУМИЧКИОТ ЗАКОН“

“Мојот син е притворен на неправдина од струмичкиот закон од пријателка. Јас како татко, ми треба за да живеам“ – оваа порака денеска беше испишана на...

Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ВРАБОТЕН ВО „ШУМСКОТО“ КАКО КОНТРОЛОР-ЧУВАР, СВЕСНО ПРОПУШТИЛ ДА ПОМИНЕ ТРАКТОР НАТОВАРЕН СО ДРВЈА!

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против Ј.Г (51) од с.Добрејци, општина Струмица...

Хроника

СВР СТРУМИЦА СО НОВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА:Без факултет и лиценца вршела очни прегледи и одредувла диоптер на пациенти!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Г. (62) од Гевгелија поради постоење основи сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. Како што соопшти...