Home

Perdormire
Временска прогноза

Временска прогноза за денеска, сабота и недела: Погледнете какво време не очекува!

Home

Најавата од УХМР за денеска е дека не очекува променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер. Во сабота ќе имаме променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец. Веќе од недела променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ=7