strumica denes logo

УХМР СО ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Еве какво време не` очекува до крајот на неделава

Автор:

Датум:

јули 11, 2019

Автор:

Датум:

јули 11, 2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17 степени, а дневната од 23 до 30 степени. УВ индексот ќе биде 9.

Од денес до сабота ќе преовладува стабилно и посвежо време со умерен северен ветер. Во недела се очекува нов влажен бран со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, информираа од УХМР.