Струмица Денес со детална временска прогноза за следните 4 дена!

јуни 7, 2021

Од денеска следува период на променливо облачно време, на повеќе ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Утре нестабилно ќе биде уште од претпладневните часови и се очекува локална појава на невреме.

Прогноза за 08.06.2021
Минимална температура: 9°C до 16°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во јужните делови. УВ=7

Прогноза за 09.06.2021
Минимална температура: 8°C до 15°C
Максимална температура: 23°C до 29°C
Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6

Прогноза за 10.06.2021
Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 23°C до 30°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: