Perdormire
Временска прогноза

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ЗА НОВОГОДИШНАТА НОЌ!

Во наредните денови пред новогодишните празници времето во земјава ќе биде постудено со утрински температури под нулата. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи следува период на променливо облачно и постудено време со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен северозападен ветер.

Во северните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег, a во сабота повремен снег ќе имаа и во пониските места.

На 31 декември ќе имаме температура од 6 степени преку ден, а ќе врне замрзнат дожд.

На 1 јануари ќе биде сончево со температура од 6 степени.

Познатата метео апликација Accuweather излезе со детална прогноза за наредниот месец и почетокот на наредната 2019 година.

Првите денови во новата година ќе донесат температури од 4 до 6 степени.