Home

Perdormire
Временска прогноза

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ЦЕЛА НЕДЕЛА!

Home

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, особено претпладне не’ очекува денес. Попладне облачноста ќе се намали и ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи до пет до 13 степени, а дневната од 11 до максимални 19 степени.

Метеоролозите за вторник најавуваат променливо облачно време, попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Слично време не’ очекува цела недела.