Perdormire
Временска прогноза

ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ И ДЕНЕСКА, ПОГЛЕДНЕТЕ КОГА ЌЕ ИМА ДОЖД!

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе има пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. УВ индексот е 9. Утринската температура ќе се движи од 14 до 22 степени, а дневната темпеература од 28 до 39 степени. До петок во попладневните часови на места ќе има пороен дожд и грмежи, а локално ќе има услови за појава на невреме. Потоа следува период на сончево и топло време.