strumica denes logo

МЕТЕОРОЛОЗИТЕ НАЈАВУВААТ КОГА ЌЕ ПАДНЕ ПРВИОТ СНЕГ!

Автор:

Датум:

октомври 21, 2019

Автор:

Датум:

октомври 21, 2019

Првиот снег oваа зима ќе падне на почетокот на следната 2020 година. Јануари ќе биде топол и сончев месец.

Промена и пад на температурите не очекуваат на првиот ден од ноември кога дневните температури ќе се движат околу 10 степени, а утринските ќе бидат околу 0.

Во текот на ноемви не очекува претежно врнежливо време со врнежи од дожд. Слично време со дневни температури од 5 до 10 степени ќе имаме и во декември, а утринската температура ќе биде неколку степени под нулата.