strumica denes logo

(ФОТО) ПРЕД 3 ЧАСА 42 СТЕПЕНИ, А ВО МОМЕНТОТ ОТКОРНАТИ ДРВЈА ОД ВЕТРОТ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

јули 4, 2019

Автор:

Датум:

јули 4, 2019

Пред 3 часа во Струмица беа измерени рекордни 42 степени, а во моментот откорнати дрвја од ветрот. УХМР најавува кратко разладување и дожд, на некои места и невреме.