Еве кога ќе падне снег според Метеролозите

ноември 5, 2018

Сончево, суво и топло време прогнозираат светски метролошки сервиси за Скопје до крајот на оваа година. Првиот снег ќе падне на почетокот на 2019 година.

Во ноември месец метеролозите прогнозираат сончеви денови со пониски температури. Првите две седмици температурите ќе бидат во позитивата, а кон крајот на ноември утрински ќе бидат под нулата, а дневните до 7 степени.

Во декември се очекува променливо, но претежно сончево време. Утринските температури ќе бидат до -6, а дневните до 3 степени.

Првиот снег ќе падне во првиот месец од новата 2019 година.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: