УХМР НАЈАВА: Денес и утре ќе има локална појава на краткотраен дожд и ќе дува слаб ветер

септември 6, 2023

Денес и утре ќе има локална појава на краткотраен дожд и ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од источен правец. Потоа се очекува стабилно и потопло време.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: