Home

Perdormire
Временска прогноза

Доаѓа невреме со пороен дожд и грмежи- ова е временската прогноза за цел месец!

Home

 

Во следните денови продолжува периодот на променливо и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи.

Денес процесите ќе бидат поинтензивни, локално во форма на невреме со пообилни врнежи, засилен ветер и појава на град.

Сонце, спарно време и невреме- ова се температурите и временските прилики кои не чекаат во јуни, според Accuweather.