strumica denes logo
ВОЗАЧКИ

февруари 21, 2019

Огромен број возачи во струмичко возат без возачки дозволи!

Голем број возачи во сообраќајот се вклучуваат без возачка дозвола.

Види повеќе

август 17, 2018

САКАМ ДА КАЖАМ: ВО СТРУМИЦА ПАК СЕ ПОЛАГА ВОЗАЧКИ ИСПИТ ПО 9 МЕСЕЦИ ПАУЗА

Како што објави порталот САКАМ ДА КАЖАМ Кандидатите за возачка дозвола

Види повеќе

мај 27, 2018

МВР: Македонските возачки дозволи наскоро ќе важат во Германија

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се сретнал со

Види повеќе