васил гарванлиев

март 10, 2020

АНКЕТА: Ви се допаѓа ли евровизиската песна на струмичанецот Васил Гарванлиев?

Претставникот на Македонија на овогодинешното издание на Евровизија 2020 пораснал

Види повеќе

април 20, 2019

(ВИДЕО) „ДОМ, ПАТУВАЊЕ, ЉУБОВ“: ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ГО ОБЈАВИ ВИДЕОТО СО МАКЕДОНСКИ ПЕСНИ!

Васил Гарванлиев го презентираше својот последен проект „Дом,патување,љубов“. Како што

Види повеќе

септември 22, 2018

(ВИДЕО) КАКВА МАГИЈА-СТРУМИЧАНЕЦОТ ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ СО НОВА МАЕСТРАЛНА ПЕСНА „ЃЕРДАН“

Нашиот сограѓанин Васил Гарванлиев кој ја испеа познатата „Марионка“ вчера

Види повеќе