(ВИДЕО) „ДОМ, ПАТУВАЊЕ, ЉУБОВ“: ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ГО ОБЈАВИ ВИДЕОТО СО МАКЕДОНСКИ ПЕСНИ!

април 20, 2019

Васил Гарванлиев го презентираше својот последен проект „Дом,патување,љубов“. Како што вели тој, овој проект е работен со голема посвета, љубов и почит кон македонските евергрини од изминативе 60тина години. Васил во соработка со Горан Алич на гитара, успееја да направат одличен склоп на дел од најзначајните македонски песни. Десетминутната минутна маестрална изведба, полна со емоции и душа, спакувана во одличен видео запис. За видеото да изгледа вака фантастично, на него работеаа Ѓорги Вацев, Столе Ангелов и Бошко Столиќ! Во продолжение погледнете го видеото:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: