strumica denes logo
турнир

април 18, 2019

СОУУД „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ ОРГАНИЗИРА ХУМАНИТАРЕН ТУРНИР ВО СЕРВА!

Во вторник, 23 Април во спортската сала на СОУУД ,,Димитар

Види повеќе

март 21, 2019

ПО ПОВОД ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ ОРГАНИЗИРАН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО ДОБРАШИНЦИ-ПРИЈАВЕТЕ СЕ!

По повод велигденските празници се организира турнир во мал фудбал

Види повеќе

јануари 14, 2019

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: ВО ЧЕСТ НА ЏОКО ПОПОВСКИ ОРГАНИЗИРАН МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ!

Со огромна чест и задоволство Ве покануваме на четвртиот Меморијален

Види повеќе

декември 10, 2018

ПРЕДНОВОГОДИШЕН ТУРНИР ВО ТАБЛА ВО TNT ROCK CAFE-СТРУМИЦА-ПРИЈАВЕТЕ СЕ!

🎲 ПРЕДНОВОГОДИШЕН ТУРНИР ВО ТАБЛА 🎲 Tимот на TNT ROCK

Види повеќе

ноември 1, 2018

МЛАДИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА ФК БЕЛАСИЦА НА „ПЛОВДИВ КУП 2018“

Младите фудбалери на ФК БЕЛАСИЦА родени 2008 година, предводени од

Види повеќе

јули 23, 2018

ВОЗБУДЛИВА ФУДБАЛСКА ПОНЕДЕЛНИЧКА НОЌ ВО БОСИЛОВО!

Вечерва ЕКСТРА ДЕРБИ на турнирот во мал фудбал во Босилово:

Види повеќе

јуни 18, 2018

ВОЗБУДЛИВИ НАТПРЕВАРИ ВЕЧЕРВА НА ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО РАДОВО!

Турнирот во мал фудбал во Радово продолжува и вечерва. Следуваат

Види повеќе

мај 22, 2018

Струмица домаќин на Ф4 за кошаркари до 14 години

Завршниот турнир од возрасната категорија за кошаркари до 14 години

Види повеќе