strumica denes logo
трактор

декември 3, 2018

ПОЧИНА 39 ГОДИШЕН СТРУМИЧАНЕЦ ОТКАКО СЕ ПРЕВРТЕ ТРАКТОР

На 02.12.2018 година околу 11.45 часот во село Двориште, беровско,

Види повеќе

октомври 17, 2018

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА НА МЕСТОТО ВИКАНО „ГОЛАШ“ НАД КОСТУРИНО

На 16.10.2018 година во СВР Струмица било пријавено дека околу

Види повеќе

октомври 3, 2018

Хроника: 37 годишен струмичанец загина откако падна во провалија со својот трактор

На 02.10.2018 година околу 19.10 часот во село Сушица, струмичко,

Види повеќе