strumica denes logo

Хроника: 37 годишен струмичанец загина откако падна во провалија со својот трактор

Автор:

Датум:

октомври 3, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

октомври 3, 2018

Категории:

Хроника

На 02.10.2018 година околу 19.10 часот во село Сушица, струмичко, на место викано „Обрак“, К.М.(37) од село Ново Село, движејки се со трактор по некатегоризиран пат, изгубил контрола и паднал во провалија. Од здобиените повреди К.М. починал на местото на настанот. Увид извршила екипа од СВР Струмица.