Home

Perdormire
Хроника

ЕДНО ЛИЦЕ ПОЧИНА НА МЕСТОТО ВИКАНО „ГОЛАШ“ НАД КОСТУРИНО

Home

На 16.10.2018 година во СВР Струмица било пријавено дека околу 18.30 часот кај место викано „Голаш“ над село Костурино, струмичко, К.М.(64) од село Костурино се превртел од трактор и починал на местото. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица и се преземаат мерки за расчистување на случајот.