Home

Perdormire
Хроника

23 ГОДИШНО МОМЧЕ УПРАВУВАЈЌИ СО ТРАКТОР УДРИЛ ВО ЗЕМЈЕН БРЕГ И ПАДНАЛ – ИТНО Е ПРЕНЕСЕН ВО СКОПЈЕ!

Home

На 26.02.2019 во 21.30 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен М.Н.(23) од село Муртино, струмичко. Според пријавата, истиот ден околу 15.00 часот во атарот на село Муртино, М.Н. управувајќи трактор удрил во земјен брег и паднал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.