Home

Perdormire

Tag - Соу Никола Карев

Култура

„Прва лего лига“ – натпревар за талентирани деца по информатика и роботика, СОУ „Никола Карев“ го освоија првото место во категоријата за успешно проектно решение!

Во просториите на Факултетот за Информатика во Штип се одржа првиот државен натпревар „Прва Лего Лига“ за деца од 9 до 16 години што е меѓународна...