strumica denes logo
СЛАВЧО

јануари 7, 2019

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Циклонот ДАВИД ќе донесе СНЕЖНО НЕВРЕМЕ

Силниот циклон ДАВИД кој во среда и во четврток ќе

Види повеќе

ноември 19, 2018

Славчо Попоски: Циклонот „Оливија“ нема да го донесе првиот снег на Струмичани!

Циклонот ОЛИВИЈА во текот на изминатиот викенд го донесе првиот

Види повеќе

октомври 19, 2018

МЕТЕОРОЛОГОТ НА 1ТВ-СЛАВЧО ПОПОСКИ, ЗА НАРЕДНАТА НЕДЕЛА ГО НАЈАВИ ПРВИОТ СНЕГ!

Натпросечно топлото време за овој дел од годината ќе се

Види повеќе