Perdormire

Tag - претседател

Култура

Румен Радев му бакна рака на Архиепископот Стефан, кој отслужи молебен на бугарските гробишта во Ново Село!

Поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан во сослужение на владиците Наум и Климент служеа Света упокоена литургија за загинатите војници закопани на бугарските...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif