Home

Perdormire

Tag - натпревар

Култура

СТРУМИЧАНКАТА БОЈАНА ВИТАНОВА ГО ОСВОИ ТРЕТОТО МЕСТО НА РЕГИОНАЛНИОТ НАТПРЕВАР ПО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК И ЛИТЕРАТУРА!

На регионалниот натпревар по Македонски јазик и литература, кој се одржа на 6 април во Радовиш, ученичката на СОУ „Јане Сандански“ Бојана Витанова од III-3...

Реклама

НАВИВАЧИТЕ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД И БАРСЕЛОНА УТРЕ ЗАЕДНИЧКИ ЌЕ ГО СЛЕДАТ НАТПРЕВАРОТ ВО ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ НА ЕВРОТИП ВО СТРУМИЦА!

Организирано гледање на FC.BARCA⚽️MAN.UTD во обложувалниците во Струмица (кај Чешел пазар и позади пожарната.)Со купени 3 пива – ГРАТИС...