Home

Perdormire

Tag - момче

Хроника

МОМЧЕТО ОД СТРУМИЧКО КОЕ БЕШЕ МАЛТЕРТИРАНО ОД СВОЈОТ СОУЧЕНИК ЌЕ БИДЕ ПРЕМЕСТЕНО ВО ДРУГА ПАРАЛЕЛКА!

Неодамна на нашиот портал објавивме за малтертирањето на шестодишно момче од струмичко од страна на неговиот соученик во училиштето и негрижата на надлежните...

Култура

ДА СПОДЕЛУВАМЕ И ДА ДОНИРАМЕ: Да помогнеме на 15 годишното момче од специјална олимпијада Филип Петровски

Златното момче од Специјалната Олимпијада, 15 годишниот Филип Петровски чека виза за живот. На својата пет годишна возраст ја добива дијагнозата тумор. Со...

Хроника

(ФОТО) ДЕТЕ ОД СТРУМИЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНО ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА-ВО НЕСВЕСТ ПРЕНЕСЕНО ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА!

Синоќа околу 22:30 часот на улицата „Ѓорги Василев“ во Струмица се случи сообраќајна несреќа во која потешко повредено е дете. Како што не информиираа...