strumica denes logo
грмежи

јули 30, 2018

УХМР: Променливо облачно, попладне дожд и грмежи

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди,

Види повеќе

јули 23, 2018

СЛАВЧО ПОПОСКИ: ДОАЃА СИЛНО НЕВРЕМЕ, ДОЖД И ГРМЕЖИ!

Уште од ова претпладне на северозапад и тоа особено на

Види повеќе

јуни 15, 2018

Попладне нестабилно време со пороeн дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер

Види повеќе

јуни 3, 2018

УХМР: Попладне пороен дожд и грмежи!

Во текот на денешниот неделен ден продолжува нестабилната атмосфера над

Види повеќе

мај 6, 2018

УХМР: Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Во изминатите 24 часа најмногу дожд во земјата наврнало во

Види повеќе