strumica denes logo
ГРАД

јули 7, 2018

(ФОТО) ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОД СТРУМИЧКО ВО ПАНИКА ПО ГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ КОЕ ГИ ЗАФАТИ ДЕНЕС!

Околу 13:00 часот денеска струмичко го зафати големо невреме проследено

Види повеќе

јули 7, 2018

СЕ ОТВОРИ НЕБОТО: КАМЕЊА ПАЃААТ ВО СТРУМИЦА!

Големо невреме проследено со силен град,дожд ветер и грмежи ја

Види повеќе
????????????????????????????????????

мај 7, 2018

ПОГОЛЕМ ДЕЛ ОД ГРАДОТ ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА И ИНТЕРНЕТ!

Пред еден час повеќе делови од Струмица останаа без електрична

Види повеќе