strumica denes logo

СЕ ОТВОРИ НЕБОТО: КАМЕЊА ПАЃААТ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

јули 7, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 7, 2018

Категории:

Хроника

Големо невреме проследено со силен град,дожд ветер и грмежи ја зафати Струмица. Веќе десеттина минути без преќин паѓа град! Од УХМР информираат дека слично ќе биде времето и во текот на целиот викенд.