strumica denes logo
Благој Истатов

декември 22, 2018

МИНУТИ ПОЛНИ СО ЕМОЦИЈА: ПОЧИТ ЗА БЛАГОЈ ИСТАТОВ НА СВЕЧЕНОСТА НА ФФМ!

На свечноста на прогласувањето на најдобрите во македонскиот фудбал за

Види повеќе

октомври 3, 2018

(ФОТО) ПАРТИЗАН И „ГРОБАРИТЕ“ СО ТРАНСПАРЕНТ ВО ЧЕСТ НА БЛАГОЈ ИСТАТОВ!

Синоќа на мечот од десеттото коло од Суперлигата на Србија

Види повеќе

септември 29, 2018

ИНИЦИЈАТИВA НА СТРУМИЧАНИ: СТАДИОНОТ „МЛАДОСТ“ ДА БИДЕ ПРЕИМЕНУВАН ВО БЛАГОЈ ИСТАТОВ!

Струмичани едногласно на социјалните мрежи бараат стадионот „МЛАДОСТ“ во Струмица

Види повеќе

септември 28, 2018

ИСТАТОВ ПОГРЕБАН НА СТРУМИЧКИТЕ ГРОБИШТА – СТРУМИЧАНИ СО ТАГА СЕ ПРОСТИЈА ОД НЕГО!

Големиот Истатов замина во вечноста! Денеска на градските гробишта во

Види повеќе

септември 27, 2018

ВО СЕЌАВАЊЕ: Анегдотата на струмичката легенда Благој Истатов која е надалеку позната!

Благој Истатов кој во минатото бранеше за Партизан од Белград,

Види повеќе

септември 27, 2018

БЕЛАСИЦА-ПАРТИЗАН: ПОСЛЕДНИОТ НАТПРЕВАР НА ИСТАТОВ ВО 1982 ГОДИНА!

Благоја Истатов е едно од најголемите македонски фудбалски имиња. Се

Види повеќе

април 5, 2018

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН БЛАГОЈ ИСТАТОВ!

Среќен роденден на една од најголемите фудбалски икони и спортски

Види повеќе