ИСТАТОВ ПОГРЕБАН НА СТРУМИЧКИТЕ ГРОБИШТА – СТРУМИЧАНИ СО ТАГА СЕ ПРОСТИЈА ОД НЕГО!

септември 28, 2018

Големиот Истатов замина во вечноста! Денеска на градските гробишта во Струмица беше погребан еден од најдобрите фудбалски легенди на овие простори. Претходно се оддржа комеморативна седница во големата сала на Центарот за култура „Антон Панов“-Струмица.  Струмичани со голема болка се простија од Благој Истатов. Нека му е вечна славата!

 

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: