ВО СТРУМИЦА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ЧЕСТ НА МАКЕДОНСКИТЕ ХЕРОИ КОИ ГИ ДАДОА СВОИТЕ ЖИВОТИ БРАНЕЈЌИ ЈА МАКЕДОНИЈА!

мај 11, 2020

Унија на Жени на ВМРО-ДПМНЕ-СТРУМИЦА:

Крводарителска акција на ОК УЖ Струмица во чест на осуммината македонски херои кои ги дадоа своите животи

храбро бранејќи го интегритетот на

Република Македонија

во Диво Насеље

Вечна памјат !

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: