(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: ШЕРИФСКОТО ОДНЕСУВАЊЕ НА ЗАЕВИ СТИГНАЛО ДОТАМУ, ДА ЛИЧНО СЕ ЗАКАНУВААТ ВРЗ ПОЛИЦАЈЦИТЕ!

април 30, 2020

Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ:

Шерифското однесување на семејството Заеви кои мислат дека се над законот и дека поседуваат се и секого во државава, стигнало дотаму, да Вице Заев лично отиде во полиција да се заканува врз полицајците

и на најшерифски начин да сака да го сокрие кршењето на полицискиот час.

Инаку лицата се блиски до Зоран и Вице Заеви, а работеле до доцна во ноќта – до полноќ,

подготвувајќи пакети брендирани од СДСМ, кои власта ги дели за масовен поткуп на граѓаните.

https://www.facebook.com/vmromakedonija/videos/1463803520469080/?t=37

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

СЛИЧНИ ВЕСТИ