strumica denes logo

ЗАЕВ ГИ НАЗНАЧИ НОВИТЕ 40 ПРЕТСЕДАТЕЛИ: МАРЈАН ДАСКАЛОВСКИ ОСТАНУВА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СТРУМИЧКОТО СДСМ!

Автор:

Датум:

јуни 27, 2019

Категории:

СДСМ

Автор:

Датум:

јуни 27, 2019

Категории:

СДСМ

Претседателот на СДСМ Зоран Заев назначи нови 40 претседатели на Општински организации на партијата. Марјан Даскаловски кој досега беше претседател на струмичкото СДСМ повторно е реизбран за претседател!