strumica denes logo

За време на викендот ќе преовладува стабилно време и дневната температура ќе биде во пораст

Автор:

Датум:

јуни 14, 2024

Автор:

Датум:

јуни 14, 2024

За време на викендот ќе преовладува стабилно време и дневната температура ќе биде во пораст. На почетокот на следната седмица во попладневните часови повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Потоа се очекува постабилен и се потопол период.