Времето денес претпладне променливо облачно со услови за слаб локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува

Времето денес претпладне променливо облачно со услови за слаб локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ