strumica denes logo

Времето денес претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, попладне и во текот на ноќта на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи

Автор:

Датум:

септември 19, 2023

Автор:

Датум:

септември 19, 2023

Претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 15 до 27 степени целзиусови.