strumica denes logo

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни (и над 20 л/м²) и поројни, проследени со грмежи

Автор:

Датум:

април 23, 2024

Автор:

Датум:

април 23, 2024

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни (и над 20 л/м²) и поројни, проследени со грмежи особено во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец.