Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

февруари 2, 2023

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет.

Температурите во Струмица ќе се движат од 0 до 10 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: