Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, стабилното време ќе се задржи до недела а од понеделник се очекуват врнежи од дожд

јануари 12, 2024

Времето денес наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен до северозападен правец со брзина и над 60 km/h.

До недела времето ќе се задржи стабилно, суво и студено со ниски утрински температури. Денес ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец повремено со брзина од над 60 км/час, а во сабота ветерот повремено ќе засилува. Во понеделник и вторник ќе има зголемена облачноста проследена со повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места од повремен снег.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: