Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец

јуни 20, 2023

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. UV=8

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 10 до 24 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: